Sprchování je věda. Na jednu část těla ale hodně lidí zapomíná, říká dermatoložka

Řekli byste, že je sprchování náročné? Že je to vlastně věda? Tuto činnost zná každý z nás, provádíme ji dennodenně a většině dělá dobře na duchu i na těle. Pocit čistoty je k nezaplacení. Věděli jste, že na jednu část těla zapomínáme? Ne, chodidla to nejsou. Pupík!

Podle lékařů je právě pupík tou částí těla, na kterou bychom zapomínat rozhodně neměli. A přitom málokoho napadne, že jde o tak citlivé místo. Profesorka dermatologie v Downstate Medical Cetre Jessica J.Krant na webu Marie Claire doporučuje umývat pupík pouze pomocí prstů a mýdlové vody. “Jemné a hlavně každodenní čištění je klíčové,” říká lékařka.

Pokud někdy použijete k péči líh, dejte následně pozor na dehydrataci. Obezřetní buďte i po koupeli. Dbejte na to, aby tato oblast nezůstávala dlouho vlhká, hrozí totiž kvasinková infekce.

Pro ty, kteří nosí piercing v pupíku, platí zvýšená hrozba infekce. Také pro pacienty, kteří jsou v procesu chemoterapie a pro cukrovkáře je právě pupík rizikovým místem a je třeba o něj pečovat o trochu víc.