Štastné ženě vyšel pozitivní těhotenský test. Na ultrazvuku přišla ledová sprcha

Mladý pár velmi toužil stát se znovu rodiči, druhé dítě chtěli tak moc, že když se na těhotenském testu ukázaly dvě čárky, splnil se jim sen a jen čekali na potvrzení lékařů. Tam ale přišlo obrovské zklamání. V děloze mladé maminky rostl nádor.

Siobhan (26) si velmi přála sourozence pro svého téměř dvouletého syna Jamese. Po pozitivním těhotenském testu čekala tři měsíce, než šla k lékaři. Během té doby měla nepříjemné nevolnosti a to jediné, co mohla pozřít, bylo mléko. Protože jsou tyto problémy obvyklé, nestrachovala se a čekala na prohlídku.

Na ultrazvuku ale miminko vidět nebylo. Gynekolog jí řekl, že ho to mrzí, ale že vajíčko je sice oplodněné, ovšem embryo se nevyvíjí a v děloze se tvoří abnormální buňky. Většinou dojde ke spontánnímu potratu. Může se však stát, že se z původní domněnce o těhotenství stane rakovina, což se v případě Siobhan potvrdilo. Jde o tzv. molární těhotenství.

Po odstranění nádoru musela zoufalá žena podstoupit chemoterapii, která trvala pět měsíců aby došlo k úplnému zničení buněk, které v jejím těle zůstaly. Siobhan se o svém zážitku rozhodla promluvit, aby se diagnóza molárního těhotenství dostala do povědomí co největšího počtu lidí. Vytvořila také stránku JustGriving na podporu  léčby rakoviny.