GALERIE: Tento muž místo psů “venčí” cizí lidi! O službu je velký zájem

V dnešní době spoustě lidem chybí pohyb a společnost. Právě to se rozhodl osobitým způsobem změnit neúspěšný herec z Los Angeles. Když nemohl zavadit o práci, napadlo ho přivydělat si takzvaným venčením lidí. Prostě se za pár dolarů nechá najmout cizími lidmi a jde s nimi na procházku.

Velká města jsou sice plná lidí, al zároveň baštou osamělosti. Lidé, kteří žijí pár metrů od sebe, často neznají ani své jméno. Spousta z nich má navíc sedavé zaměstnání a jít jen tak o samotě na procházku je zrovna neláká. Když proto Chuck McCarthy z Los Angeles rozjel neobvyklou kariéru jako tzv. venčitel lidí, zaznamenal překvapivý úspěch.

Všechno začalo před několika měsíci jako vtip. Když vousatý muž nemohl najít práci jako herec, začal vtipkovat, že bude brát “kancelářské krysy” za peníze na procházku. Co ale začalo jako legrace, se brzy stalo naprosto vážnou myšlenkou. “Čím více jsem nad tím přemýšlel, tím méně šílené mi to připadalo,” svěřil se McCarthy o svém obchodním plánu serveru The Guardian.

Sympatický chlapík si doma vyrobil amatérské plakáty s telefonním číslem a bílé tričko popsal nápisem “The People Walker”, neboli “venčitel lidí”. A první zákazníci na sebe nenechali dlouho čekat. Chuck si začal účtovat 7 dolarů (20,7 korun, pozn. red.) za míli, tedy zhruba 33 Kč za kilometr.

“Potřebujete motivaci? Bojíte se chodit v noci sami? Vůbec vás nebaví chodit o samotě? Nechcete, aby vás lidé viděli, jak se procházíte sami a mysleli si, že nemáte žádné přátele? Neradi posloucháte muziku nebo audio soubory, ale nechcete chodit potichu, protože vás přepadají myšlenky o nejisté budoucnosti a vlastní bezvýznamnosti v nekonečně se rozpínajícím vesmíru?” stálo na letáčcích. Ukázalo se, že mnozí si na některé otázky odpovídají kladně.

Chuck začal chodit s klienty téměř každý den v týdnu a nakonec jich bylo tolik, že musel zaškolit další venčitele na jiných lokalitách. S poptávkou po službách se roztrhl pytel. Jedna žena z Izraele začala stejnou praxi na vlastní triko a muž z Velké Británie Chucka prosil, aby rozjel svůj byznys také za oceánem.

On sám by byl nejraději, kdyby služba mohla časem fungovat podobně jako Uber, ale bez automobilů. Díky mobilní aplikaci by se každý snadno spojil s “chodičem” ve svém okolí a finanční otázku by předem vyřešila jednotně stanovená sazba. Zároveň by se lidé mohli navzájem hodnotit podle toho, jaký je kdo společník, nebo jak rychle kdo chodí.

Galerie