VIDEO: Třídíš, já vím to. Svět ale nespasí to. Ekologická verze hitu Despacito baví český internet

20. června 2018·Zábava·Lukáš Vaněk

Zdroj: Reprofoto (Facebook – Moje odpadky)

Aktivisté z Břeclavska, kteří stojí za YouTube pořadem Moje odpadky, natočili coververzi známé písně Despacito, která láme rekordy ve sledovanosti. Český hit s názvem Léto bez plastů - ECO Song upozorňuje na plýtvání plastovými obaly.

Despacito od autorů Luise Fonsiho a Daddyho Yankeeho má na YouTube více jak pět miliard zhlédnutí. Chytlavé melodie se chytil Radek Staňka a spolu se s svým týmem z hnutí Moje odpadky napsal a natočil na slavný song parodii.

Nejedná se ovšem o bezduchou předělávku, nýbrž o coververzi s přesahem. Moje odpadky totiž dlouhodobě upozorňují na plýtvání plastovými obaly, zejména PET lahvemi a kelímky.

Ty třídíš, já vím to. Popelnici chybí to. Děkujeme za to, svět ale nespasí to. Prevence je cesta,” zazní v české verzi hlavní myšlenka klipu a celého hnutí.  Jak vůbec video vzniklo? “Kolega Kryštof brouzdal po internetu, pouštěl si Despacito a řekl: ‘Čoveče, tohle by bylo dobrý – pět miliard zhlédnutí, to by bylo super.’ A já na to, že je to dostatečně šílené, tak to udělejme,” shrnul Staňka pro server Aktuálně.cz.

Jejich coververze má prozatím na facebooku více jak 800 tisíc zhlédnutí a 19 tisíc sdílení.

Zábava - další články