Zadržený šéf fotbalu Pelta má zdravotní problémy! Museli ho převézt do nemocnice

11. května 2017·Články·Redakce

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který čelí obvinění z podvodů s dotacemi, byl kvůli zdravotním potížím ve středu v noci převezen z Prahy do brněnské věznice s nemocnicí, kde se podrobí vyšetření. S odvoláním na nejmenovaný zdroj o tom informoval server sport.cz.

Oficiálně zatím nikdo Peltův převoz z ruzyňské vazební věznice nepotvrdil. “Já zatím takovou informaci nemám. Včera jsem za ním byl ve vazební věznici v Ruzyni, kde jsem s ním hovořil. Tuto informaci mám teď čerstvě jen od médií, musím si jí nejprve ověřit,” řekl ČTK právník Bronislav Šerák.

Pelta je spolu s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou a bývalým šéfem ministerského odboru Zdeňkem Břízou stíhán kvůli zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Obvinění čelí i FAČR, asociace však už dřív jakékoliv provinění odmítla. Ve stínu aféry také ministryně školství Kateřina Valachová pozastavila dotace pro sport a následně oznámila, že k 31. květnu odstoupí z funkce.

Zdroj: ČTK

Články - další články