Elixír zdraví jménem rybí tuk. Nechybí vám?

Podle Světové zdravotnické organizace WHO bychom týdně měli zkonzumovat až 240 gramů rybího masa. Rybu si tedy můžete dopřávat k obědu, či večeři zhruba dvakrát týdně. Pro většinu lidí je to však téměř nemožné.

Pokud se vám nedostává pravidelného přísunu ryb čerstvých, můžete sáhnout po výživových doplňcích, které obsahují významné omega-3 mastné kyseliny. Mořské ryby, mezi které se řadí losos, makrela a tuňák, jsou nenahraditelným zdrojem vitamínů D a A.

Rybí tuk hraje významnou roli v přecházení civilizačních chorob. Právě rybí tuk je hlavní součástí stravy Eskymáků a o výhodách jeho konzumace by mohli vyprávět i Japonci, kteří se řadí mezi národy s nejnižším počtem úmrtí na srdeční choroby.

Omega-3 mastné kyseliny jsou nepostradatelné v jakémkoliv věku. Stará se totiž o správný vývoj mozku, ale také lidského plodu, když je stále v těle matky. V dospělém věku napomáhá vyvarovat se civilizačním chorobám, u starších osob slouží jako prevence proti Alzheimerově chorobě, ztrátám paměti, ale také vysokému cholesterolu a tlaku.