Jak na plíseň na stěnách? Takhle ji spolehlivě zahubíte!

10. října 2018·Životní styl·Barbora Pisingerová

Zejména pokud obýváte starší dům, je možné, že na stěnách čas od času objevíte nevítaného hosta. Bydlet v plesnivém domově však nechce nikdo a podle lékařů bychom to rozhodně neměli nechat být. Jak na ni ovšem konečně vyzrát? Vyzkoušejte tyhle tipy!

Vaším velkým pomocníkem bude bělidlo na bázi chlornanu sodného. Připravte si roztok bělidla v poměru 1 díl chlornanu a 3 díly vody. Pokud se necítíte jako domácí chemik, v drogerii můžete objevit některé přípravky, které jsou svým složením podobné a jsou také podobně účinné.

Roztok nalijte do rozprašovače a zasaženou stěnu s ním pořádně postříkejte. Není třeba šetřit. Připravte si také kartáč s co nejtvrdšími štětinami na drhnutí a postříkané načernalé fleky jím pěkně vydrhněte. Důkladně opláchněte a vysušte. Můžete použít třeba fén.

Jak plísni zamezit v návratu?

Pokud cítíte, že nechcete mrhat energií na neustálé boje s vracející se plísní, rozhodně se vám vyplatí investovat do několika vychytávek. Obohaťte svůj domov o zařízení, které odvlhčuje vzduch a pořiďte si rovněž speciální sprej, který zabíjí mikroby. Někdy může být na vině špatná izolace. Jste si jistí, že to není váš případ? Rozhodně se také zaměřte na nejvlhčejší místa v domě, jako mohou být koupelny nebo kuchyně, a dbejte na dobré provětrání.

Životní styl - další články