Jak na plíseň na stěnách? Takhle ji spolehlivě zahubíte!

Zejména pokud obýváte starší dům, je možné, že na stěnách čas od času objevíte nevítaného hosta. Bydlet v plesnivém domově však nechce nikdo a podle lékařů bychom to rozhodně neměli nechat být. Jak na ni ovšem konečně vyzrát? Vyzkoušejte tyhle tipy!

Vaším velkým pomocníkem bude bělidlo na bázi chlornanu sodného. Připravte si roztok bělidla v poměru 1 díl chlornanu a 3 díly vody. Pokud se necítíte jako domácí chemik, v drogerii můžete objevit některé přípravky, které jsou svým složením podobné a jsou také podobně účinné.

Roztok nalijte do rozprašovače a zasaženou stěnu s ním pořádně postříkejte. Není třeba šetřit. Připravte si také kartáč s co nejtvrdšími štětinami na drhnutí a postříkané načernalé fleky jím pěkně vydrhněte. Důkladně opláchněte a vysušte. Můžete použít třeba fén.

Jak plísni zamezit v návratu?

Pokud cítíte, že nechcete mrhat energií na neustálé boje s vracející se plísní, rozhodně se vám vyplatí investovat do několika vychytávek. Obohaťte svůj domov o zařízení, které odvlhčuje vzduch a pořiďte si rovněž speciální sprej, který zabíjí mikroby. Někdy může být na vině špatná izolace. Jste si jistí, že to není váš případ? Rozhodně se také zaměřte na nejvlhčejší místa v domě, jako mohou být koupelny nebo kuchyně, a dbejte na dobré provětrání.