DÁMSKÝ KLUB: Šikana ve škole je stále častější problém. Jak byste ji řešili?

24. února 2016·Večer·Redakce
Statistiky dokládají, že šikana u dětí je závažný problém. Bohužel se jedná o problém narůstající. Setkali jste se osobně s šikanou na sobě nebo svých dětech?

Šikanovaná osoba je vystavena dvojímu stresu. Bojí se agresorů a často se bojí svěřit svým nejbližším. Budu vypadat jako žalobníček, nebudou mi věřit, bojím se pomsty! Tohle všechno se honí oběti hlavou.

Smutným faktem zůstává, že pokud dětská oběť sebere veškerou odvahu a svěří se učitelům nebo rodičům, může se setkat s nepochopením a nedůvěrou. Dítě očekává od dospělých zastání a často se mu ho nedostane.

O šikaně se dnes začíná čím dál více mluvit. Ruku v ruce se zvýšením povědomosti o šikaně se lepší i prevence.  Děti jsou upozorňovány na možná nebezpečí, která sebou nese používání informačních technologií.

Speciálním problémem u dětí je kyberšikana. Internet a mobilní telefony, sociální sítě – tady všude se může dítě dostat do problémů. Sdělí své osobní údaje, pošle fotku… Dávejte si pozor, s kým si vaše dítě dopisuje, jak se na sociálních sítích chová a mluvte s ním o možných nebezpečích.

Nepodceňujte stupně šikany. To, co může některé dítě přejít, může být pro citlivější osobu traumatem.

Máte zkušenosti s šikanou ve školách? Pojďme to řešit dnes od 16:00 – 17:00 hodin!

PORADNA: Batolata a malé děti jsou jako tryskomyši. Jak je ochránit před úrazem?

RADA FREKVENCE 1: Střední škola nebo učební obor? Rozhodujte společně!

Další epizody pořadu Večer

Doporučujeme