Toužíte po dítěti? Hudební vibrace podle vědců zvyšují šanci na umělé oplodnění

7. října 2016·Večer·Redakce
Klasická hudba, ale také pop a dokonce i heavy metal zřejmě napomáhají zdárnému umělému oplodnění. Španělští vědci si ověřili, že hudební vibrace zvyšují šance na úspěšnost této operace o pět procent.

“Hudební vibrace rozechvívají prostředí inkubátoru, kde se vyvíjejí embrya, a to pomáhá ovocytům, aby absorbovaly výživné látky a zbavovaly se toxinů,” vysvětluje Federica Moffová. Na barcelonském Marquèsově institutu má každý inkubátor, kde se vyvíjejí embrya, zabudovaný systém poslechu hudby a na základě experimentů španělských specialistů se zdá, že by hudba mohla mít nějaký význam. Experimentovalo se s klasickou hudbou, s popem i s rock heavy metalem.

Na barcelonském institutu realizovali studii, při níž zjišťovali, zda hudební vibrace předávané vaginální cestou mohou přispět k určitému procentnímu zvýšení počtu těhotenství díky stimulaci endometria, výstelky dutiny děložní. Výzkumu se zúčastnilo 400 pacientek, které byly rozděleny do dvou skupin: jedna používala zařízení vyvolávající hudební vibrace a druhá sloužila jako kontrolní. Zařízení ženy používaly deset až 14 dní před těhotenským testem. Celých 80 procent účastnic z experimentální skupiny uvádělo, že jim hudební vibrace pomohly snížit stres.

 

Další epizody pořadu Večer

Doporučujeme