PRŮZKUM: Senioři v Česku žijí naplno. Milují se 4x měsíčně!

Když se řekne důchod, většina z nás si představí smutného seniora, který počítá každou korunu, nakupuje ve slevách a chodí po doktorech. To ale dávno neplatí!

I v důchodu se dá žít naplno. Nevěřte zažitým mýtům. Které jsou nejčastější?

Senioři nemají sex

Patříte k lidem, kteří se domnívají, že sex končí někde po čtyřicítce? Tak to se pletete. Sex po pětašedesátce má každý týden 70% seniorů.

Vyplývá to z průzkumu psycholožky Elišky Steklíkové. Významnou roli ale hraje fakt, jestli senior žije v partnerském vztahu. Pokud žijí senioři v partnerském vztahu, věnují se sexu v průměru 4x měsíčně (lidé nad 65 let a je jich 70%). A je to sex se vším všudy, senioři nic nešidí.

Senioři jsou poměrně benevolentní vůči pornografii, prostituci nebo homosexuálním vztahům. Podle sexuologů je to tím, že dnešní generace seniorů dospívala v liberálních šedesátých letech.

Důchodci jsou chudí

Neplatí to pro každého. Statistiky říkají něco jiného. Podle největší otevřené statistické databáze HelgiLibrary.com činil příjem českých seniorů nad 65 let přes 80 procent příjmů celé populaci. Příjmy seniorů zahrnují důchod i případný přivýdělky.

Senioři necestují

Důchodci nesedávají jenom v parku. Nejoblíbenější činností aktivních důchodců je cestování. Na zájem seniorů se orientují i některé cestovní kanceláře. Starší klienti mají jasnou představu, co od výletu očekávají. V oblibě jsou zejména poznávací zájezdy. Senioři oceňují přítomnost delegáta i lékaře a vyhovuje jim pomalejší tempo cestování. Až 50% seniorů cestuje na zahraniční dovolenou vícekrát než jednou ročně. Na místě utratí až 4 tisíce korun za týden. 

 

TIP FREKVENCE 1: Pekelné zdražení elektřiny! Zvládnou rok 2017 mladé rodiny a senioři?

FOTO: Arnold Schwarzenegger je bezdomovec! Skončil ve spacáku na ulici!

VIDEO: Podívejte na robota, který může v budoucnu dělat společnost seniorům