VZTAHY: Jak se cítit po letech vztahu stále zamilovaně? Zkuste pravidlo 2 – 2- 2!

Bylo by to bezva, kdybychom si dokázali připomenout stav zamilovanosti z počátku vztahu. Věděli jste, že je to díky jednoduchému pravidlu možné?

Aby nám láska a zamilovanost vydržely co nejdéle, potřebujeme k tomu spoustu maličkostí. Důležité jsou povahy obou partnerů, které k sobě musí navzájem ladit. Ale lásku můžeme udržet i jinak, pomocí pravidla 2 – 2 – 2. Seznamte se s ním!

Jednoduché pravidlo vám pomůže dodat vztahu zas a znova čerstvé palivo a energii. Je to naprosto jednoduché, potřebujete jen trochu organizačního talentu a schopnosti plánovat volný čas. 

První dvojka

Každé dva týdny si vyjděte večer společně ven (kino, večeře, divadlo, bowling). Děti vám vždycky někdo pohlídá, když včas rozhodíte sítě!

Druhá dvojka

Každé dva měsíce si naplánujte víkend mimo domov. Sbalte se a na víkend odjeďte od povinností a stereotypu pryč. Děti si určitě užijí rády péči tety, prarodičů nebo u přátel. Neříkejte, že to nejde. Jde!

Třetí dvojka

Jednou za dva roky si  naplánujte dovolenou alespoň na jeden týden. Sami, bez dětí, bez party přátel, bez příbuzných. 

Tajemství pravidla 2 – 2 – 2 spočívá v tom, že se nám vrací pocity jako v počáteční fázi zamilovanosti. S partnerem sice trávíme spoustu času, bydlíme spolu, ale… Opravdu kvalitně strávený společný čas je spíše výjimkou. Pokud dokážeme hodit každodenní rutinu za hlavu a vyzkoušíme pravidlo 2 – 2 – 2, začneme se těšit na společně strávené chvíle. Takové, jako byly dřív.

Tyhle malé poločasy umožní oběma partnerům vypnout a v klidu a jiné situaci probrat to, co nás během každodenních povinností trápí. Jen nemáme čas to řešit a probírat. 

Čas, který věnujete partnerovi, je jednou z nejlepších investicí do spokojeného vztahu. 

 

RADA FREKVENCE 1: Zlozvyky, které zabíjejí vztah! Na tyhle čtyři rozhodně zapomeňte

10 věcí, které jsou ve vztahu důležitější než sex