Vyhledávání
Dramatické přistání! Letadlo skončilo na srázu pár metrů nad mořem, na palubě bylo 162 cestujících

Boeing tureckých aerolinek skončil na srázu nad Černým mořem. Foto: Twitter /
ČTK
Na tureckém letišti v Trabzonu na severu země sjelo po přistání letadlo se 162 cestujícími na palubě z ranveje a skončilo na prudkém bahnitém srázu, který se paralelně vedle přistávací dráhy svažuje do Černého moře. Informovala o tom v neděli agentura Reuters. Nikdo z posádky ani pasažérů neutrpěl při nehodě zranění.
Všichni cestující byli z Boeingu 737-800 tureckých nízkonákladových aerolinek Pegasus Airlines evakuováni, informovaly místní úřady. Nehoda se stala v sobotu v podvečer, letadlo do Trabzonu na severovýchodním pobřeží přiletělo z Ankary.
Allégorie.#Trabzonpic.twitter.com/Ihh3TgZCWv
— François Carbonnel (@FrancoisCarbo) 14. ledna 2018
“Naklonili jsme se na stranu. Předek letadla byl dole, zatímco ocas nahoře. Zavládla panika, lidé křičeli,” popsala nehodu jedna z cestujících.
2HOROSKOPY: Vodnáři, nenechte se zatáhnout do dobrodružství, zvláště jste-li zadaní220 čtenářů dnes
3Václav Neckář po smrti syna: Jeho první reakce vhání slzy do očí90 čtenářů dnes
4Nicole Kidman fandí slovenské zpěvačce Adéle. Na debutu po ní mladá hvězda pojmenovala píseň
Incredible. Respect once again to aircraft engineers and plane captains that stop an accident like this becoming a disaster. ✈️ #pegasusairlines#Trabzon#pegasuspic.twitter.com/3RK3ZG7TvE
— Paolo Cuomo (@pgc_at_work) 14. ledna 2018
Příčina havárie se vyšetřuje.
Zdroj: ČTK




