Kapela Mig 21 představila nový videoklip Hej kámo! a dvojalbum Hity a rarity

18. listopadu 2020·Hudba·Iva Pavlousková

Mig 21, foto: Universal

Kapela Mig 21 vydává dvojalbum Hity a rarity. Jde o sbírku toho nejlepšího z tvorby kapely. Navíc obsahuje zbrusu novou píseň Hej kámo!, která vznikla v rekordním čase.

Rychlejc jsme asi žádnou píseň nenapsali. Někdy se s písničkou děláte měsíce i roky, ale tahle nám vylezla na svět během tří dnů,“ přiznává Jiří Macháček. Píseň se pyšní i videoklipem, ve kterém byly kvůli vládním opatřením striptérky nahrazeny samotnými muzikanty. Myšlenkou písně je, že smrtí mejdan nekončí, že je stále chuť tančit, pít a žít jako dřív.

K napsání nové písně Hej kámo! dovedla kapelu touha po starých časech. „Touha sejít se s kamarády, zatančit si a dát si skleničku, ta je stará jako lidstvo samo, a v dnešní době je tahle touha ještě o poznání silnější. Takže zjevně tenhle pocit,“ odhaluje inspiraci frontman kapely Mig 21 Jiří Macháček. Videoklip k písni nakonec proběhl v omezeném režimu kvůli vládním opatřením a kapela si ho natočila sama. „Rozhodli jsme se obsadit co možná největší počet viruvzdorných herců, těch úplně dřevěných a videoklip jsme si udělali sami. S pomocí Mikyho Křena za kamerou, na chalupě Pavla Hrdličky, podobně jako klip k písni Venkovan kluk,“ říká Macháček a odhaluje tajemství loutek: „Já jsem si totiž naštěstí vzpomněl, že můj děda s babičkou vyrobili během druhé světové války asi jedenáct marionet, loutek, které už dlouhá léta čekají v garáži na svou příležitost, tak jsme obsadili ty dědečkovy loutky.

Původně mělo ve videoklipu účinkovat 40 striptýzových tanečnic. „Jejich počet jsme v důsledku dodržení vládních opatření smrskli na čtyři a ty jejich kreace jsme si odtančili sami. Jsou tam poměrně ostřejší erotické scény a ty jsme raději přenechali těm loutkám. V čem jsme se ale rozhodně omezit nechtěli je záměr podpořit myšlenku písně, že mejdan smrtí nekončí, že se nám a předpokládám i našim fanouškům chce pořád tančit a pít a žít jako dřív,“ dodává Jiří Macháček.

Dvojalbum Hity a rarity je sbírkou toho nejlepšího z tvorby kapely. “Na dvojalbu najdeme písně, které si své místo na výsluní populární hudby už prokazatelně vydobyly, společně s písněmi, kterým se to prokazatelně dosud nepodařilo, protože k tomu buď nedostaly šanci nebo k tomu opravdu neměly předpoklady, ale rozhodně by bez nich nebylo těch hitů,“ říká Jiří Macháček a dodává, že záleží na fanoušcích, která píseň se pro ně nakonec stane hitem nebo raritou.

Hudba - další články