Jágr se vrátil do sestavy, prohře Calgary ale nezabránil

8. listopadu 2017·Články·Redakce

Hokejový útočník Jaromír Jágr se po šestizápasové absenci vrátil do sestavy Calgary, ale vyšel naprázdno. Flames doma podlehli Vancouveru 3:5. Centr Tomáš Plekanec přispěl asistencí k výhře Montrealu nad Vegas 3:2 a bodoval ve čtyřech z posledních pěti zápasů.

Pětačtyřicetiletý Jágr si zahrál poprvé od 21. října, kdy se zranil v utkání proti Minnesotě. Olympijský vítěz z Nagana nastoupil ve třetím útoku po boku Sama Bennetta a Marka Jankowského. Jágr na ledě strávil lehce přes 13 minut, během kterých nevystřelil. Canucks rozhodli o výhře ve třetí třetině, kdy v 45. minutě v rozmezí 38 vteřin odskočili na rozdíl dvou branek.

Montreal uspěl potřetí v řadě a z předcházejících osmi duelů prohrál jen dvakrát. Canadiens v souboji s Golden Knights načali úspěšně šestizápasou sérii před vlastními fanoušky.

Vítězství Pittsburghu nad Arizonou 3:1 zařídili shodně brankou a dvěma asistencemi Jevgenij Malkin a Phil Kessel. Stejnou bilanci zaznamenali útočníci Vladimír Tarasenko a Brayden Schenn ze St. Louis, které porazilo New Jersey 3:1. Blues jsou s 25 body nejlepším týmem v lize, o bod před Tampou Bay.