Kamaráda udusil sáčkem s čajem! Soud ho poslal na 12 let do vězení

7. června 2017··Redakce

shutterstock

Dvanáctiletý trest uložil dnes Krajský soud v Ostravě osmadvacetiletému Jozefz Škvarkovi za vraždu kamaráda. Bezdomovce loni v únoru ve Frýdku-Místku podle obžaloby škrtil rukama, škrtidlem a nakonec napadenému, když upadl do bezvědomí, vložil do krku sáček se sypaným čajem. "Tím mu znemožnil dýchání," řekla dnes soudkyně. Právě sáček v krku byl podle znalců s největší pravděpodobností příčinou smrti. Rozsudek je pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce se vzdali práva na odvolání.

Škvarka se k vraždě přiznal, celý útok policistům a později i u soudu popsal. Při vyměřování trestu k této okolnosti soudkyně přihlédla. Naopak muži původem ze Slovenska přitížilo, že se po vraždě choval racionálně. Z chatky, kde bezdomovec žil, ukradl mobilní telefon, dámské kolo a motorovou pilu. Vše pak odnesl do zastavárny. Krátce po vraždě se přidal k cirkusu a několik měsíců s ním cestoval po Česku a Slovensku. Policie jej zatkla při zastávce v Praze.

Událost se stala loni v únoru v zahradní chatce ve Frýdku-Místku. Bezdomovec v ní bydlel a Škvarka ho tam navštěvoval. V osudný den spolu popíjeli alkohol, pak se začali hádat. Příčinou byly peníze, které prý Škvarkovi jeho kamarád dlužil. Muž podle odsouzeného vytáhl nůž a mířil jím Škvarkovi na břicho. Škvarka vypověděl, že jej jednou rukou uchopil za zápěstí a druhou začal škrtit. Když byl napadený už v bezvědomí, udusil ho igelitovým sáčkem se sypaným čajem, který mu vložil do krku.

Zdroj: ČTK

- další články