Kocourek přišel o obě zadní nohy. Takhle vypadá jeho život s protézami

Šestiletý kocourek Vito z Itálie se stal internetovou senzací poté, co mu jeho páníčci založili profil na sociálních sítích. Vito totiž není obyčejný kocourek. Díky péči svých majitelů se stal první kočkou, která v Itálii dostala bionické protézy.

S kocourem jménem Vituzzo neboli Vito se život rozhodně nemazlil. Při dopravní nehodě v Miláně mu automobil rozdrtil obě zadní nohy, zatímco byly jeho paničky na líbánkách. Kočky, které utrpí podobná zranění, jsou většinou uspány. Ne ale Vito – zrzavý chlupáč měl stále velkou chuť žít a jeho paničky se rozhodly udělat všechno pro to, aby byl jeho život opět kvalitní.

Jak se zařekly, tak také učinily a Vito se stal první kočkou, která v Itálii získala bionické protézy končetin, a to rovnou u obou zadních nohou. Začátky nebyly jednoduché, ale nakonec kocour všechno zvládl na výbornou. Jeho paničky – bývalá basketbalistka Silvia Gottardi a její manželka Linda Ronzoni – byly samozřejmě nadšené. Jeho unikátní cestu se rozhodly zdokumentovat a založily mu jeho vlastní účty na sociálních sítích.

Příběh zraněného kocoura zasáhl mnoho lidí a jeho inspirativní životní energie zajistila, že se z něj velmi rychle stala internetová hvězda. Vito má dnes více než šest tisíc sledujících, jeho popularita ale stále roste.

Galerie