Muž měl hlad, ale restaurace byla zavřená. Poradil si proto po svém

15. května 2019·Články·Lukáš Vaněk

Zdroj: Týdeník Policie

Velmi neobvyklý postup k uspokojení vlastního hladu zvolil v neděli 12. května 2019 ve zlínské místní části Malenovice 58letý muž z okresu Uherské Hradiště. Když totiž dorazil k hospodě, která měla v danou dobu zavřeno, nenechal se zaskočit a s nastalou situací si hravě, leč ne zrovna správně, poradil.

Hodinu po poledni přijala hlídka Městské policie Zlín z místního okrsku oznámení, že před hospodou u kostela zapálil nějaký muž odpadkový koš. Strážníci proto ihned vyrazili na místo a o pár minut později zjistili, že před zavřenou provozovnou se skutečně nachází hořící popelnice, u níž postává muž. Ten měl na pánvičce maso, které se snažil na ohni tepelně upravit, aby bylo vhodné ke konzumaci.

Strážníkům sdělil, že předtím přišel k hospodě, která však měla překvapivě zavřeno. Právě pro tyto případy sebou zřejmě nosí grilovací pánev, maso a další ingredience a jediné, co mu tak chybělo, byl vhodný zdroj tepla. Tuto drobnost vyřešil právě zapálením obsahu kovového odpadkového koše, na němž se pustil do grilování.

Hlídce MP Zlín dále dotyčný uvedl, že rozdělání ohně v odpadkovém koši mu připadá jako dobrý nápad, protože se mu jeho konstrukce zdá k takovému účelu jako vhodná. Taktéž se domníval, že nezpůsobil žádnou škodu, protože koš byl plechový a seškvařená povrchová barva nestojí za řeč. Jiného názoru byl ovšem provozovatel daného podniku a majitel popelnice v jedné osobě. Ten se nejenže neztotožnil s tvrzením, že seškvařená barva nestojí za řeč, ale vyčíslil způsobenou škodu na téměř 1 300 korun.

Improvizovaná příprava oběda tak nakonec vyjde kulinářského mistra dráž, než kdyby si jej dopřál v luxusní restauraci. Vedle náhrady způsobené škody jej totiž čeká v řízení o přestupku také pokuta za poškození cizího majetku.

Články - další články