Jon Sníh nakupuje v IKEA. Kostymérka prozradila tajemství ze zákulisí Hry o trůny

15. srpna 2017·Zábava·Karolína Stránská

Ačkoliv se Hra o trůny řadí se svým rozpočtem 10 milionů dolarů na epizodu mezi nejvýpravnější seriály současnosti, i zde se najde prostor pro úspory.

Pokud Hru o trůny sledujete, pak vám nemusíme vysvětlovat, kdo jsou bratři Noční hlídky. Pokud ne, jsou to týpci, co hlídají Zeď a jsou věčně nabroušení. Možná proto, že je tam pořád taková zima. Naštěstí se můžou zachumlat do huňatých kápí, kvůli kterým určitě zařvalo několik pravlků. A nebo ne?

Michele Claptonová, kostymérka jednoho z nejúspěšnějších seriálů současnosti, prozradila na přednášce v Los Angeles, že pláště jsou ve skutečnosti vyrobeny z rohožek z IKEA. „Bereme, co je. Rozstříháme je a poté přidáme silné kožené pásy. Rozpočet je na každý rok stejný, ať točíme jakoukoliv scénu. Peněz není málo, ale nikdy to úplně nestačí,“ uvedla.

Než se dostanou do ruky Jonu Sněhovi, rohožky procházejí barvením a smirkováním pro dosažení co největší věrohodnosti. Zda do švédského obchodního řetězce zabrousí pro sprchový závěs či prostěradlo i Daenerys Targaryen zatím zůstává předmětem spekulací.

 

Zábava - další články