Jak správně uspořádat lednici? Dejte si pozor na rozdílnou teplotu a kontaminaci

Lednice používáme už od počátku dvacátého století. Staly se nedílnou součástí každé domácnosti a život bez nich si většina z nás už nedovede ani představit. Nevhodným uspořádáním potravin si však nevědomky můžeme zadělávat na problém. Jak nákup poskládat co nejlépe?

Většina z nás vytáhne nákup z tašky a nad jeho uspořádáním příliš nepřemýšlí. Rozhodující je to, jak je co veliké a kde je kolik místa. Tento způsob s sebou ovšem nese hned několik rizik. Jak je to možné?

Rozdílná teplota

Věřte tomu nebo ne, ale po celém obsahu ledničky není konstantní teplota. Ideálně by v ní mělo být zhruba do 5 °C, ovšem na některých místech je podstatně více. Nejchladnější bývá spodek a nahoru teplota postupně roste. Uvádí se, že s každým patrem dokonce o celý 1 °C.

Rozhodně se proto nevyplatí dávat ty nejrychleji se kazící potraviny, jako třeba maso, úplně nahoru. V přihrádkách na dveřích může přitom být klidně až 10 °C. Je proto ideální v nich skladovat například džusy a další nápoje.

Kontaminace

Ideálně bychom měli v lednici uspořádat potraviny podle druhu. Zeleninu se zeleninou, masné výrobky zvlášť, mléčné výrobky zvlášť a hotová jídla také zvlášť. Pokud v ní navíc uchováváte syrové maso, měli byste ho úplně oddělit od zbytku potravin například vhodným obalem.

A proč je to tak důležité? Kvůli přenosu bakterií. Na vejcích, zelenině, syrovém mase či sýru mohou být různé druhy mikroorganismů. A zatímco některé potraviny před jídlem omýváme, jiné prochází tepelnou úpravou a některé, jako například již hotová jídla, strkáme rovnou do pusy. Bakterie ze syrového masa nebo nemyté zeleniny by vás potom mohly přenesené například na kus sýra nebo dezert pořádně potrápit.