Pohroma ve školkách, řádí v nich vši! 5 RAD, jak je zlikvidovat a nepřijít o vlasy

15. února 2017·Životní styl·Redakce

Foto: Shutterstock

Zima přeje vším, kterým se daří v teplých dětských čepicích. Tu dítko odloží v šatně ve škole nebo školce a pohroma je na světě. A stejně jako každý rok, i letos tato zařízení hlásí výskyt otravného hmyzu. S informací přišel deník Metro. Jak se vším bránit a co dělat, když už je vaše dítě domů přinese?

Má vši, je nervózní

Jak poznáme, že náš potomek má skutečně vši? Drbe se v hlavě, je ospalý, podrážděny a nevnímá nás. To je k vzteku, říkáte si. I takové chování může způsobit úplně obyčejná veš!  MUDr.Karolína Doležalová v poradně s Markétou Mayerovou radí, jak se parazita postupně zbavit.

Octový zábal

Babské rady doporučují ocet. Ten se pořádně vmasíruje do vlasů a poté se hlava zabalí do igelitového sáčku a ručníku. Pokožka bude trochu červená, ale to je jen lehké podráždění, které za chvíli zmizí. Vedle toho vezměte hřeben “všiváček” a několikrát denně vyčesávejte mrtvé vši a hnidy.

Tea tree oil

Účinnou prevencí proti napadení vší by měl být šampon s přídavkem tea trea oleje nebo samotný olej. Jeho silné aroma parazita ve vlasech doslova odpuzuje. Olej pokožku nedráždí jako ocet, navíc ho v podobě malé lahvičky můžeme přibalit svému dítěti na další prázdninové cesty. Narozdíl od octové lahve je skladný a má příjemnou vůni. Podobně funguje i olej z levandule.

Slivovice nejen na chřipku

Někdo používá alpu, jiný nešetří slivovicí a na hlavu plnou vší vylije několik panáků pravé moravské pálenky. Jenže tenhle “slivovicový” zábal je třeba nosit  několik hodin.

Pěna na psí parazity

Pokud nevěříte na přírodní produkty, které ani po opakovaném ošetření na vši nezabraly, prodává se řada účinných  šampónů. Nakonec ale zjistíte, že starý dobrý Orthosan na zavšivené psy má stejně nejsilnější účinek.

I když nad nezvaným hostem zvítězíte, rozhodně ještě zhruba tři týdny vlasy kontrolujte a pročesávejte všiváčkem. Abyste infekci skutečně zlikvidovali, je zároveň nutné ošetřit dezinfekčními přípravky hřebeny a kartáče, které jste používali (ty je možno také vyvařit).

Životní styl - další články