Chováš se jako svině, vzkázal Zeman Sobotkovi. Dochází u něj k rozpadu osobnosti, reagoval premiér

23. června 2017·Zprávy·Redakce

čtk

Kdyby mohl prezident Miloš Zeman známkovat členy současné koaliční vlády, jedničku by od něj dostala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Naopak lidovečtí ministři kultury Daniel Herman a zemědělství Marian Jurečka by u hlavy státu propadli. Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov také znovu kritizoval premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) za to, že podle něj krátce před volbami zbytečně vyvolal koaliční krizi, když se rozhodl odvolat ministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše.

Za slušné chování Zeman považuje, když si někdo před čtyřmi lety vybral někoho jako partnera, tak to s ním ještě čtyři měsíce do voleb vydrží. Když ale někdo vyhazuje svého partnera čtyři měsíce před volbami, “tak se chováš jako svině,” uvedl prezident.

“Já se obávám, že na straně pana prezidenta dochází k určitému rozpadu osobnosti a obávám se, že to bude pouze čím dál tím horší,” reagoval premiér Sobotka v Bruselu po jednání na summitu EU.

Pokud by se hodnotila vláda jako v krasobruslení, Zeman by prý Sobotkově týmu dal slušnou známku za technické provedení. “Ale umělecký dojem je mizerný,” dodal. “Politici mají oslňovat v dobrém slova smyslu, ale když tam máte šedivou bytost, která má charisma lahve od okurek, tak těžko můžete oslňovat,” uvedl Zeman, jehož už tak napjaté vztahy se Sobotkou se vyostřily během nedávné koaliční krize.

Herman na Zemanovo známkování reagoval na twitteru. “Kdyby mě M. Zeman chválil, ptal bych se, kde jsem udělal chybu. Stydím se, že na Pražském hradě sedí člověk, který nectí heslo své standarty,” napsal ministr kultury.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články