Kupte dětem psa! Konec nudy!

Pes je nejlepší přítel člověka. O tom není třeba pochybovat. Pochybovat začneme ale určitě ve chvíli, kdy má nejlepší přítel člověka rozšířit naši vlastní rodinu. Koupit nekoupit, zbláznit se nebo ne? Zkuste se překonat, pes vás bude bavit!

Zrovna včera jsme přijeli k babičce a dědečkovi, protože si koupili nového pejska. Děti už to prostě do víkendu nemohly vydržet. Věta v autě:“Kdy už tam budeme?“ padla snad stokrát.

Konečně se štěňátka dočkaly. Natálka byla ještě hodně opatrná, ale pořád ho sledovala, chtěla ho krmit, česat a hladit. Starší Táda měl rozzářené oči, obrovský úsměv a od pejska se ani nehnul. Mazlil se s ním, hladil, řádil s ním a pak usnul na gauči v obýváku. Byl šťastný.

Pejsek patří u dětí mezi nejoblíbenější zvířátka. Psychologové a další odborníci se shodují na tom, že pro vývoj dítěte je soužití s mazlíčkem ve společné domácnosti opravdu vhodné.

Mnohdy se maminky právě narozených dětí bojí reakce pejsků na nového člena rodiny. Tady ale platí jedno důležité pravidlo – stejné jako u sourozenců. Nezapomínat pejska zahrnovat i nadále láskou a pomalu ho s miminkem seznamovat.

Opomenout nemohu canisterapii – tedy terapii psem. Využívá kladného působení pejska na dospělé i děti s různými druhy postižení. Setkává se dnes s velkým zájmem a opravdu funguje.

Pes je největší přítel člověka, a tak to prostě jeJ

Krásný den Vám přeje

Vaše Vlaďka