Rovnátka zubům sluší!

Jestli vás trápí křivé zoubky nebo předkus, bojujte! Poraďte se s odborníkem a jděte do nich! Do rovnátek! Má je i Andrea Verešová (zlatý!).

 My, kteří jsme nosili rovnátka před rokem 1989, jen tiše zíráme, jaké vychytávky se dnes dětem i dospělým pořizují. Můžete si vybrat z různých materiálů, z různobarevných provedení, existují rovnátka s dětskými motivy….

Nejlevnější jsou snímatelná rovnátka. Jejich cena se pohybuje maximálně do 1000 korun. Dají se taky dobře udržovat. Ovšem pozor, tato rovnátka se nečistí zubní pastou.Používají se k tomu tablety, které stojí okolo 200 korun.

U klasických fixních rovnátek se zuby rovnají rychleji než se snímatelnými rovnátky. Zvýšená ústní hygiena je ale nutná. Při jejím zanedbávání se okolo zámečku udělají bílá místa, která se nedají nijak odstranit. Cena za obě čelisti se pohybuje okolo 20 000 korun.

Fixní rovnátka, která se nelepí na přední stranu zubů, ale zezadu, mají velkou výhodu v tom, že nejsou vidět. Ovšem kvůli špatnému přístupu k zubům se zvyšuje riziko kazivosti zubů, dost se s nimi šišlá a jsou také finančně náročnější. Cena se pohybuje okolo 100 000Kč.

Ať už zvolíte rovnátka levnější, nebo vám peněženka umožní vybrat ty nejdražší, přeju vám radost z nového úsměvu!

Vaše Sandra