Česnek je zázrak! Dejte si dávku!

Pokud nejste zrovna upír, tak se česneku rozhodně nebojte! Je to velice účinné přírodní antibiotikum, které vám vyžene neduhy z těla. A ty upíry koneckonců zlikviduje taky!

Česnek je za syrova pálivý (což nemusí každý žaludek pobrat), ale tepelnou úpravou získává jemnější chuť. Výborně chutná v salátech, majonézách, masových i bramborových pokrmech, nepokazíte s ním úpravu ryb a co teprve nefalšovaná česká zabijačka! Ta se bez česneku neobejde vůbec!  

Kromě bábovek a sladkých moučníků zbývá snad jen jeden pokrm, do kterého se česnek nedává. Je to zmrzlina! Ale…. Slyšela jsem, že už i ta snad existuje!

Česnek má místo nejen v naší kuchyni, ale i v naší domácí lékárničce. Je to totiž nejzdravější zelenina, které se přezdívá přírodní antibiotikum. Prospívá srdci, čistí játra, snižuje krevní tlak a léčí záněty v těle.

Pokud nejste na česnek alergičtí, jezte ho, jak jen můžete!

Já jsem právě dojedla česnekovou pomazánku a dochází mi, proč jsem celý život tak zdravá.

Doma mi říkali „Česneková princezna“J

Vaše Linda

 

Recepty posluchačů

    

Ananas s česnekem

     . ananasový kompot

     . tvrdý sýr

     . česnek

     . majonéza

Z ananasového kompotu vylijeme šťávu, nakrájíme ho na menší kousíčky, do něj nastrouháme tvrdý sýr na hrubší nudličky, přidáme rozmačkaný česnek a trochu majonézy.

 

  Dresing k masu a francouzským bramborám

   Do kysané smetany rozetřeme česnek s trochou soli a zamícháme.

 

Pečená rajčata s česnekem

Velká rajčata rozpůlíme,vydlabeme,naplníme česnekem nakrájeným na plátky, pokapeme olivovým olejem, osolíme a dusíme pod pokličkou 20 min.

Pak odklopíme, vydusíme, aby zbylo trochu šťávy, a podáváme s chlebem nebo bagetkou.

 

Mrkev s česnekem

Nastrouháme mrkev, osolíme, přidáme majolku a rozmačkaný česnek.