Chce předmanželskou smlouvu! Konec lásky?

Může to být právě předmanželská smlouva, kterou vás manžel dokážet ochránit v případě, že zkrachuje jeho firma. Stále více párů, které spolu míří k oltáři, nejdříve zamíří k notáři. Důvody mohou být různé, špatná zkušenost z předchozího vztahu, obava o vlasntí budoucnost, rozhodně to není znamení toho, že vás partner nemiluje nebo vám dokonce nevěří.

Vlastní ochrana

Kdy uzavřít předmanželskou smlouvu?

a) vyděláváte mnohem víc než vaše polovička (drahá polovička)

b) pokud se o svoje těžce vydělané peníze neradi dělíte

c) když je vaší noční můrou rozvod, ve kterém o vše přijdete

d) vloudí-li se do předmanželského svazku nevěra

Trendy je smlouva

Pokud manželství z jakéhokoli důvodu zanikne, dělí se společný majetek (a stejně tak i společné závazky) stejným dílem mezi oba bývalé partnery. Jestliže ale sepíšete předmanželskou smlouvu, která upravuje společný majetek, rozdělí se stejným dílem jenom ta část majetku, na které se ve smlouvě dohodnete. Předmanželská smlouva tak může umožnit rychlé vyřízení majetkových záležitostí bez různých hádek a obviňování.

Podepsat?

Až do roku 1950 byla předmanželská smlouva jednou z podmínek pro uzavření manželství. Od roku 1998 je jen na nás, zda ji podepíšeme. Duchovně řečeno: Manželství by mělo být svazkem, kdy se druhému člověku odevzdáváme bez výhrad a se vším všudy. Do manželství bychom tedy měli vstoupit s takovým člověkem, ke kterému máme absolutní důvěru.

Odpůrci předmanželských smluv se shodují na tom, že právě tento dokument obsahuje jakési poselství, že už dopředu mám počítat s tím, že se s dotyčným mohu rozvést a předmanželskou smlouva říkám, že druhému zcela nedůvěřuji.

Více o tom v Dámském klubu na Frekvenci 1 v 16:00.