Co na sebe (ne)říct na prvním rande?

Jsou dva základní typy lidí - introvert a extrovert. Ten první na sebe neřekne nic, druhý přesně naopak. Jak hodně o sobě mluvit na první schůzce - zkusíme vám poradit.

O čem nemluvit

Obloukem se vyhněte řešení politické situace, náboženské tématiky a rozhodně neplánujte dalekou budoucnost. Politika nebo názor na Boha z vás můžou udělat nudného rétora, protivníka, který není zajímavý. Ani plánování dětí není na místě.

O čem vyprávět

Neradíme mluvit o sobě dlouze a nezajímat se o protějšek. Ale doslova vděčným tématem jsou hovory o zájmech a koníčcích. Do vyprávění nezapomeňte zahrnout otázky směrem k osobě, která je předmětem vašeho zájmu. Pokud máte za sebou velké výsledky třeba ve sportu, řekněte o nich skromně (zaujmete), ale nevytahujte se. Historky z dětství (jen veselé) jsou také vděčným tématem prvního rande. Stejně tak vyprávění z cest, kde jste viděli a zažili exotické dobrodružství. Umíte-li mluvit, a umíte-li naslouchat druhému, může se taková schůzka stát dokonalým začátek rodícího se vztahu.

Jak byly sdílné na prvním rande moderátorky Dámského klubu?

Markéta: „Já jsem absolutním zastáncem toho, že méně je více. Mockrát jsem na sebe vysypala všechno a pak jsem litovala. Jenže taky je pravda, že držet se předsevzetí je fajn, dokud člověk neblábolí nad sklenkou červeného :-).“

Aneta: „Jsem pro, být upřímná a otevřená za každou cenu, protože stejně pravda – dříve nebo později vyjde najevo. Ale zase není zapotřebí hned na prvním rande zahltit partnera vyčerpávajícím životopise. Řekněte mu jen to nejdůležitější a na zbytek, ať si časem přijde sám.“

Těšíme se i na vaše názory a zkušenosti. Na Frekvenci 1 si o prvním rande budeme povídat už dnes mezi 16:00 – 17:00.