Děti se vysvědčení nebojí. Vás možná ano!

Jako malá holka jsem se na vysvědčení vždycky moc těšila. Mohla jsem se slavnostně obléknout a pak jsme šli do cukrárny. Byl to významný den pro celou rodinu.

Také jako učitelka jsem svým školním rodičům říkávala, aby na to nezapomínali. Oslavou jsme začínali už ve škole:) 

Pro děti jsou to nezapomenutelné chvíle pro celý život. Byly to krásné dny plné radosti, a to i pro děti, které neměly samé jedničky nebo dvojky. Ale také pilně pracovaly. Každý máme svůj strop.

Překvapuje mě, že se někteří rodiče kvůli známkám na svá dítka zlobí. Každý přeci ví, jak jeho syn nebo dcerka prospívají po celý rok. Pokud se dítěti nedaří, jsem tu jako rodič od toho, abych mu společně s učitelem pomohl.

Vysvědčení je už jen třešnička na dortu.

A co se milí rodičové domluvit s učitelkou na slovním hodnocení? To totiž dokáže mnohem lépe popsat všechny klady našeho „drobečka“ a nestresuje nás tou málo početnou stupnicí, která určuje osudy našich dětí.

Takže: krásné prázdniny a žádné zlobení kvůli známkám! Raději popřemýšlejte, jak být společně příští rok lepší!

A kdyby bylo opravdu nejhůř, zavolejte psycholožce LINKY BEZPEČÍ! Lucie Bukovská je k zastižení na telefonním čísle 840 111 234 nebo 606 021 021.

Vaše Vlaďka

 

A napsali jste nám:

Z vysvedceni jsem ja nic nedelala a dcera si z nej nic nedelala. Na stredni jsme zjistily, ze cim min se uci, ma lepsi znamky. Na druhak jeden trojec- dobry ne?

PRO SPRAVNEHO RODICE NEMA BYT VYSVEDCENI DITETE PREKVAPENI. TIM PADEM DITE VI, CO HO CEKA AZ PRIJDE DOMU.

Kdyz nahodou ma dcera prinese spatnou zmamku tak ji reknu ze hloupa je po mamince, ale krasna po tatinkovi.

Mile damy,dcera donesla v prvni tride petku,ne na vizo,ale v prubehu roku,jak jinak,plakala,ptam se ji,co places a ona se podivala tema velkyma ocima a rika,ja mam petku,tak ji rikam,tak tady mas jeste jednu,dala jsem ji deset korun a sla jsem s ni na zmrzku)

MYSLIM si,ze pokud jsou rodice na konci roku prekvapeni co ma jejich ratolest na vysvedceni,je to problem jen rodicu. Behem roku mam prece prehled,jake zNAMKY jsou v zakovske,jsou rodicovske schuzky,takze resit znamky na konci roku nad vysvedcenim je hloupost rodicu.

AHOJ kocky. Ja koncil skolu pred revoluci a tenkrat zadny dyslektik ani dysgrfik nebyl. Me rikali proste, ze jsem blbej.:-) pa zdenek

Ahoj holky,kdyz byl muj syn ve skolnim veku,tak pokazde,kdyz donesl domu vysvedceni,tak se me zeptal,jestli jsem uz vyhodila stare zidle,ze nese opet nove.

MUJ syn chodi do 2 rocniku uceni a od 3 tridy do ted donesl domu tolik kuli ze to nedostane cela republika za rok ale vzdycky projde Roman

AHOJ HOLKY MYSLIM SI ZE Z ROK JE CELKEM DOST TRIDNICH SCHUZEK .POKUD SE RODICE CELY PUL ROK NESTARAJI TAK JE TO BOHUZEL PREKVAPI AHOJ MARCELA