Jak poznat pravé hedvábí

Kdysi dávno bylo vše přírodní součástí našich životů a nemuselo se za ně připlácet nic extra. Dnes už je ale přirozené vše nepřirozené a "umělotina" vládne světu. Proto si teď naopak za vše přírodní slušně finančně připlácíme. Ať už jde o jídlo, kosmetiku nebo módu.

My jsme se dnes v Dámském klubu rozhodly, že probereme fashion oblast a konkrétně se zaměřily na hedvábí. Existuje mnoho druhů s různými vlastnostmi v závislosti na tom, jaký Bourec Morušový zrovna vlákénko vyprodukoval, tedy jemnějšího, silnějšího, lesklého či matného charakteru.

Nás ale hlavně zajímá, jak přijít na to, zda vůbec kupujeme pravé hedvábí. Je to prý jednoduché, stačí mít po ruce zapalovač, odstřihnout kousíček látky a zapálit. Originál hedvábí se vám okamžitě rozpadne v jemný prach, pokud se ale seškvaří, tak je v něm přídavek umělé tkaniny.

Na omak bohužel nic nepoznáte. Jestliže už vlastníte nějaký módní kousek z pravého hedvábí, jeho údržba je docela nenáročná, jak nám vysvětlila česká módní návrhářka celebrit Alena Wilson: „Moli hedvábí nejí, stejně jako se mu vyhýbá i plíseň. Ovšem opravdu nikdy na hedvábí nepoužívejte mýdla, prací prášky, bělidla…atd. Jinak je zcela zničíte. Jisté druhy sice můžeme namočit do vody, ale pak je nesmíte žehlit. Další se nám zase ve vodě polámou a už je nikdy nevrátíte do původní podoby. Proto doporučuji nepátrat tolik, z jakého pravého hedvábí jsou vaše módní kousky, ale zajít s nimi rovnou do čistírny."

O hedvábí už víte skoro vše a tak lovu zdar, ať nikdy nenarazíte na žádné falešňáky 🙂

Krásný den přeje,
vaše Aneta