Kdy začít s plaváním?

Kdy učit děti plavat a jak?

Nebudete mi věřit, ale zrovna tohle jsem řešila v červenci se svým šestiletým synem. Stále měl rukávky, ale také velké touhy to zkusit bez nich. No, a tak jsme to dali.  Nejprve jsem  ho zkoušela učit správnému plaveckému styluJ

Říkala jsem si, ať si to dobře fixuje. Když se ale začal potápět, řádit a najednou pod vodou „nějak“ plaval,  byla jsem neuvěřitelně šťastná a bylo mi úplně jedno,  co dělají nohy a co ruceJ

Mgr. Daniela Jonášová z katedry tělesné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně k tomu říká, že je moc fajn, pokud je u seznamování dítěte s vodou nastavená  posloupnost už od raného věku.

Zároveň ale doplňuje, že by měl být rodič citlivý na reakce dítěte k vodě  a pakliže jsou jakékoliv sebemenší odezvy negativní, tak určitě dítko nenutit. 

Pokud jste už třeba zaznamenali u svých dětí negativní postoj k vodnímu prostředí, tak nezoufejte, existuje celá řada „fíglů“, jak naučit dítě, aby mělo vodu rádo. Osvědčila se mi výborná knížka – Plavání dětí s rodiči, kterou napsala PaedDr. Irena Čechovská, CSc. Najdete v ní spoustu užitečných rad i informací.

Plavání zdar!

Vaše Vlaďka