TIP FREKVENCE 1: Hitparáda 10 maličkostí, které vaše děti milují. Co je dělá šťastnými?

Vánoce klepou na dveře. Jako rodiče si děláte starosti, jestli máte ty správné vánoční dárky. Co by letos mělo ležet pod stromečkem? Co vlastně děti potřebují, aby byly šťastné?

Možná vás to překvapí, ale jsou to zdánlivé maličkosti. Ale pro děti mají obrovský význam.

Milý vzkaz

Schovejte vašemu miláčkovi do krabičky na svačinu nebo mezi oblečení malou cedulku s krátkým vzkazem: Mám tě rád – Užij si školu – Těším se na tebe.

Buďte důslední

Děti potřebují mantinely. Pokud mu nenásilnou formou připomínáte, kde jsou jeho hranice, nevnímá to jako kárání, ale jako projev jeho zájmu o vás.

Zachumlejte se

Děti milují okamžiky, kdy si s nimi zabalíte do deky, uděláte si mísu popcornu a pustíte si společně oblíbený televizní seriál.

Hrajeme si venku

I když se dnes všude píše, že děti preferují počítače, hraní si venku pořád boduje. S kamarády venku čas utíká jinak, než doma u monitoru.

Večer s rodiči

Zkuste si občas vyhradit večer jen pro vás a vaše děti. Mluvte spolu o všem, co přinesl den, zahrajte si karty nebo člověče.

Plánujte

Děti se rády na něco těší, proto zkuste na začátku týdne zmínit, co byste mohli dělat o víkendu. Spřádejte plány, těšte se společně na sobotu a neděli.

Uvařte něco dobrého

Láska prochází žaludkem a platí to i pro tu dětskou. Děti milují chvíle, kdy máma nebo táta kouzlí v kuchyni a výsledkem je oběd nebo večeře, kterou si užije celá rodina pohromadě.

Čas jsou peníze

Na tohle heslo zapomeňte. Děti si váží času, který stráví máma a táta pouze s nimi. Je jedno, jestli si budete hrát, povídat nebo vařit – jen v tu chvíli zapomeňte na ostatní.

Dotýkejte se

Děti potřebují obejmout a pohladit. Nezapomínejte na dotyky! Platí i od babiček a dědů. I puberťáci mají slabé chvilky a potřebují pochovat.

Pohádka na dobrou noc

Věřte, nevěřte, pořád to platí! Děti milují chvíle před usnutím, kdy jim máma nebo táta přečtou pohádku. A ještě víc ocení, když je to vyprávění ze života. Povídej, jak to bylo, když….

Vánoční dárky určitě s Ježíškem dohodněte. Ale malé dárky můžete dávat svým dětem každý den. Nic nestojí, jen trochu vašeho času.