Veselý navzdory zranění získal pro ČR první bod v kvalifikaci Davis Cupu

1. února 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Utkání kvalifikace Davisova poháru Česká republika – Nizozemsko, úvodní dvouhra, 1. února 2019 v Ostravě. Český hráč Jiří Veselý.—Jiri Vesely of Czech Republic returns the ball to Tallon Griekspoor of Netherlands during the opening match of the Davis Cup qualifying round Czech Republic vs Netherlands in Ostravar Arena in Ostrava, Czech Republic, February 1, 2019. (CTK Photo/Jaroslav Ozana)

Čeští tenisté v kvalifikaci Davisova poháru s Nizozemskem vedou 1:0. Jiří Veselý navzdory zdravotním problémům porazil 5:7 a dvakrát 6:4 Tallona Griekspoora. Ve druhém dnešním utkání v ostravské Ostravar Aréně nastoupí Lukáš Rosol proti hostující jedničce Robinu Haasemu.

Veselý ztratil první set a ve druhé sadě si poranil pravé stehno. V koncovce se nechal ošetřovat, ale set dopodával a srovnal krok. Větší problém přišel krátce poté, co získal brejk v rozhodujícím setu. Po prvním fiftýnu čtvrté hry odkulhal s poraněným prstem na pravé noze a vrátil se s obstřikem a tejpem. Vedení 4:2 sice ztratil, ale pak znovu získal soupeřovo podání a nakonec vyhrál třetí sadu 6:4.

Po zápase Veselý v rozhovoru pro Českou televizi přiznal, že by utkání vzdal, pokud by nešlo o Davis Cup. Nad jeho dalším účinkováním v tomto duelu se proto vznáší velký otazník.