Diane Keaton slaví pětasedmdesátiny! Krásu a eleganci by mohla rozdávat

4. ledna 2021·Celebrity·Barbora Pisingerová·ČTK

Dámský Klub (2018). Foto: ČSFD

Americká herečka Diane Keatonová, která 5. ledna oslaví pětasedmdesátiny, by prý mohla vyučovat umění, jak elegantně stárnout. Herečka, kterou proslavila společná práce a život s Woodym Allenem, Warrenem Beattym nebo Al Pacinem, dokáže i v pokročilejším věku "vystřihnout" roli atraktivní ženy, za kterou se otáčejí i mnohem mladší nápadníci.

Příkladem je třeba film Lepší pozdě nežli později (2004), kde po ní toužil nejen vrstevník Jack Nicholson, nebo nedávná komedie Dámský klub (2018), kde je jejím partnerem o deset let mladší Andy Garcia.

Diane Keaton a Andy Garcia (Dámský klub, 2018). Foto: ČSFD

Přecitlivělost jako klíč k úspěchu

Ve skutečném životě to ale Keatonová neměla s muži zrovna jednoduché, i kvůli své povaze.“Myslím, že jsem byla vždycky hodně přecitlivělá, zranila mě každá maličkost. Byla jsem neurotická. Možná ale právě proto jsem byla tak dobrá jako herečka,”svěřila se v jednom rozhovoru herečka, která prorazila hlavně díky spolupráci s Allenem.

Hrála v osmi filmech svého někdejšího životního partnera, za roli v Annie Hallové (1977) získala svého dosud jediného Oscara. Krom toho byla ještě třikrát nominována, a to za role ve filmech Lepší pozdě nežli později (2004), Marvinův pokoj (1997) a Rudí (1982).

Manželství jako život ve vesmíru

Zazářila ale i ve třech dílech Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly nebo velmi úspěšných komediích Hlava rodiny a Klub odložených žen. Úspěchy před kamerou ale podle ní prý nejsou skoro nic ve srovnání s rodinou, byť svatby nebo vlastních dětí se Keatonová nedočkala.

“Je to pro mě něco tak cizího a nepochopitelného jako život ve vesmíru,” řekla o manželství herečka, která až v padesáti adoptovala holčičku Dexter a o pět let později i chlapce Duka.

Celebrity - další články