Facebook odstranil fotku kojící herečky. Nastříkám ti mléko do oka, vyhrožuje teď žena Zuckerbergovi

Kojení na veřejnosti je v posledních letech předmětem vášnivé společenské diskuze. Co ale takové kojení na sociálních sítích? S nepříjemným zážitkem se pochlubila herečka a maminka pěti dětí Georgia Tennant. Na Facebooku totiž sdílela foto z kojení své novorozené dcery, které síť vyhodnotila jako sexuální obsah.

Nikoho už dnes asi nepřekvapí, že mají sociální sítě řadu pravidel. Nemůže se na nich zkrátka objevit cokoli. Jednou z nejpřísnějších nadále zůstává Facebook, který vedle dalších věcí brojí také proti nahotě a erotickému obsahu.

Když přijde na erotiku, nemusí být ale všechno tak jednoduché, jak se zdá. Herečka Georgia Tennant například se svými přáteli sdílela intimní foto z kojení své novorozené dcery. Ačkoli na snímku není vidět obnažená bradavka a obrázek očividně není sexuální povahy, Facebook ji právě takto vyhodnotil.

To maminku pěti dětí pořádně popudilo. Snímek opětovně sdílela na Instagramu, který je v otázkách nahoty poněkud tolerantnější, a přidala k němu jadrný popisek.

“Facebook právě smazal tuhle fotku, protože porušovala jejich pravidla o sexuálních obrázcích. Vyřeš si svoje kraviny, Zuckerbergu, nebo ti přijdu nastříkat mléko do oka,” pohrozila.

Georgia Tennant je vdaná za hereckého kolegu Davida Tennanta, kterého proslavil hlavně seriál Doctor Who. Právě na jeho natáčení se dvojice v roce 2008 seznámila a v roce 2011 přišla svatba. Manželé spolu vychovávají čtyři vlastní děti a hereččina nejstaršího syna z předchozího vztahu.

Galerie