Zemřela americká herečka Carrie Fisher, ztvárnila princeznu Leiu

Ve věku šedesáti let dnes zemřela americká herečka Carrie Fisher, která se proslavila rolí princezny Leiy v kultovní filmové sci-fi sérii Hvězdné války. S odvoláním na mluvčího rodiny to uvedl americký časopis People. Fisher v pátek utrpěla během letu z Londýna do Los Angeles infarkt.

“S hlubokým zármutkem Billie Lourdová potvrzuje, že její milovaná matka Carrie Fisher dnes ráno v 08:55 (17:55 SEČ) zemřela,” uvedl mluvčí rodiny Simon Halls v krátkém prohlášení.

Fisher v pátek postihl masivní srdeční infarkt asi 15 minut před přistáním letadla, které bylo na cestě z britské metropole na západní pobřeží USA. Byla poté hospitalizována na jednotce intenzivní péče.

 

Fisher se narodila 21. října 1956 jako dcera herečky Debbie Reynoldsové a zpěváka Eddieho Fishera. Rodiče se rozvedli dva roky po jejím narození a otec se pak oženil s herečkou Elisabeth Taylorovou. V roce 1983 se Fisherová vdala za zpěváka Paula Simona, za rok se s ním ale rozvedla. Její dcera – rovněž herečka Billie Lourdová – se narodila ze vztahu s uměleckým agentem Bryanem Lourdem.

Před kamerou Fisher debutovala v roce 1975 v komedii Šampón. Poté studovala rok a půl herectví v Londýně. V Hvězdných válkách se poprvé představila v roce 1977 jako neohrožená princezna Leia, která je dcerou Padmé Amidaly a Anakina Skywalkera. Do ságy se vrátila v roce 2015 v novém díle Star Wars: Síla se probouzí. Zahrála si také v romantické komedii Když Harry potkal Sally (1989) nebo v komedii Ženy (2008).

Fisher se měla podílet také na natáčení osmé epizody Hvězdných válek, které by se měly do kin dostat v roce 2017.

Zdroj: ČTK