Rocker během koncertu kopl fotografku do obličeje. Útok natočila kamera. VIDEO

Americký hudebník Josh Homme během víkendového koncertu své rockové kapely Queens of the Stone Age v Los Angeles kopl do tváře fotografku Chelsea Laurenovou. Laurenová tvrdí, že to Homme učinil záměrně, chce proto podat trestní oznámení. Homme se za incident na twitteru omluvil s tím, že to bylo nepřijatelné chování a že selhal jako dobrý člověk.

“Podíval se na mě, máchl nohou zpět a naplno mě kopl do tváře,” uvedla o události Laurenová. Na instagramu také zveřejnila video, na kterém je incident zobrazen.

Homme na záznamu přechází s kytarou po pódiu, otočí se a když míjí fotografku stojící těsně pod jevištěm, kopne ji. Laurenová uvedla, že neporušila žádná pravidla a že stála přesně tam, kde to měla od pořadatelů povolené. “Jen jsem dělala svou práci. Neviním z toho nikoho jiného, jen Joshe,” dodala.

 

Homme nejdříve na twitteru kapely uvedl, že se věc stala ve víru vystoupení. Napsal, že vykopl směrem nad osvětlení, ale zasáhl i fotoaparát Laurenové. “Nezamýšlel jsem to a je mi to moc líto,” sdělil. Tuto omluvu ale řada fanoušků včetně Hommeho přítele Anthonyho Bourdaina kritizovala jako chabou. Homme proto po několika hodinách zveřejnil video, na kterém svůj čin označil za hanebný.

“Snažil jsem se být dobrým člověkem, ale naprosto jsem selhal,” řekl Homme. Fotografce, která si stěžuje na modřinu nad obočím a na bolest krku, se omluvil a vzkázal, že chápe její rozhořčení i její odhodlání věc řešit.

Homme již v minulosti čelil kritice za své chování na pódiu. V roce 2008 byl kvůli střetu s fanouškem na koncertu v Norsku obviněn z homofobie. Fanouškovi nejdříve vyhrožoval, že ho kopne do hlavy, poté na něj hodil láhev.

Vedle kapely Queens of the Stone Age působí Homme v rockové skupině Eagles of Death Metal. Během vystoupení Eagles of Death Metal v pařížském sále Bataclan v listopadu 2015 vtrhli na koncert teroristé, kteří zabili na devět desítek lidí.

Zdroj: ČTK