Mick Jagger napsal dvě písně o rozčarování ze situace ve světě. VIDEO

Frontman britské skupiny The Rolling Stones Mick Jagger vydal dvě písně, kterými vyjadřuje zklamání ze současného politického dění ve světě. Skladby Gotta Get a Grip (Musíš se vzpamatovat) a England Lost (Prohra Anglie) považuje zpěvák za audiovizuální projekt.

Jagger uvedl, že text napsal jako odpověď na úzkost z měnící se politické situace, která je nepředvídatelná. “Máme očividně spoustu problémů. Jsem tedy politický optimista? Ne,” konstatoval.

Písní England Lost podle magazínu RollingStone připomíná Jagger zmatení po prohraném fotbalovém utkání, které je analogií k nynější složité době. “Je to o nepochopitelnosti toho, kde jste, o pocitu nebezpečí. Takto jsem se cítil, když jsem to psal,” vysvětlil Jagger.

Temný nádech má i druhá píseň, která se zmiňuje o problémech s přistěhovalci, o krizích, o teroristickém hnutí Islámský stát, o lžích a skandálech. “Sdělením by mělo být, že nehledě na všechny tyhle věci, které se dějí, musíte žít vlastní život, být sami sebou a pokusit se vytvořit svůj osud,” uvedl.

Obě písně začal Jagger psát v dubnu s tím, že je zveřejní ihned po dokončení, neboť vyčkávat na celé album by nemělo smysl. “Nechtěl jsem čekat do příštího roku, kdy by tyhle dvě nahrávky mohly ztratit jakýkoli význam,” dodal.

Zdroj: ČTK