Nevídaný plán lupičů! Chtěli se prosekat skrz zeď do banky, ale pohořeli

Lupiči v Anglii se chtěli dostat do kanceláře jedné pojišťovny s tím, že tam odtud se prosekají zdí do banky. Jejich plán však vyšel jenom z poloviny.

Ředitelka pojišťovny Tricketts Insurance Brokers v anglickém městě Rawtenstall se po příchodu do kanceláře nestačila divit. Nejen že byl v místnosti poházený nábytek, ale také díra ve zdi. Ta je podle policie dílem lupičů.

Neznámí zloději se dostali do kanceláře zadním vchodem s kovovými dveřmi. Kancelář pojišťovny však nebyla jejich konečná stanice. Podle plánu se totiž lupiči chtěli prosekat z místnosti do sousední banky s umístěnými bankomaty.

Nemyslíme si, že použili elektrické nástroje. Nic tomu nenasvědčuje. Použili jen kladiva a majzlíky – museli se pěkně nadřít. Je to šílené. Koho něco podobného napadne?” uvedla pro server Rossendale Free Press ředitelka Janine Packman.

Lupiči se opravdu nadřeli. Pokus dostat se do banky však nakonec vzdali. Ze stolu z kanceláře sebrali dvacet liber (570 korun) a z místa činu utekli. Policie po pachatelích stále pátrá.