Panikaříte, že máte rakovinu? Tímhle jednoduše vážnou diagnózu vyloučíte

Někteří lidé pravidelně zažívají paniku a nejrůznější příznaky, které právě prožívají, připisují těm nejvážnějším nemocem. Pokud mezi ně patříte i vy, máme pro vás tipy, jak se snadno uklidnit. Ovšem pozor! Jistotu, že je opravdu všechno v pořádku, vám vždy může zaručit pouze odborník.

Pokud má člověk v dnešní době nějaký zdravotní problém a rozhodne se vyhledat možné řešení na internetu, je velmi snadné nechat se vystresovat a propadnout přesvědčení, že jde o ty nejhorší choroby světa. Pokud vás pravidelně přepadá panika z rakoviny, přečtěte si následující informace a příště se vám ji možná okamžitě podaří ze seznamu možných diagnóz vyloučit hned na začátku.

Pokud ze znaménka rostou chloupky, zřejmě nejde o melanom

Lidé, kterým se na těle tvoří znaménka, se mohou snadno vyděsit a přemýšlet, jestli jsou jejich pihy a výrůstky ještě v pořádku. Na to existuje jednoduchá rada. Pokud vám ze znaménka rostou chlupy, pak s nejvyšší pravděpodobností o melanom nejde.

Benigní nádory obvykle zůstávají benigní

Další dobrou zprávou je, že benigní neboli nezhoubné nádory většinou nezhoubné zůstávají. Existují sice velmi vzácné výjimky, ty se však týkají jen některých typů, jako například střevních polypů. Velké množství nádorů se nikdy v nebezpečnou rakovinu nerozvine.

Pokud máte bolestivou bulku, zřejmě to rakovina není

Většina rakovinných nádorů nebolí. Pokud jste tedy na svém těle našli bolestivou bulku a nyní panikaříte, vězte, že jde nejspíš o něco docela jiného. Mohlo by jít například o infekci. Lékaře byste však měli vyhledat tak jako tak.

Chronické symptomy obvykle nejsou známkou rakoviny

Pokud máte nějaké příznaky, které zažíváte již dlouhá léta – například úporné bolesti hlavy či neustálé nadýmání – pravděpodobně o rakovinu nejde. Pokud by o ni totiž šlo, zřejmě už byste byli dávno mrtví. Jedinou výjimkou může být rakovina střev. Ta totiž způsobuje průjem obsahující krev, který se může objevovat a zase přecházet.