VIDEO: Splněná vánoční přání Frekvence 1. Ireně jsme přivezli elektrický invalidní vozík pro syna!

16. prosince 2019·Články·Karolína Stránská

V pondělí jsme jeli do Vinařic u Kladna. Napsala nám maminka Irena Jůnová, že by si pro svého syna Martina (41), který je po těžké autonehodě už deset let trvale invalidní, přála elektrický invalidní vozík. Paní Jůnová už syna nezvládá např. tlačit do kopce a také by mu po těch 10 letech ráda dopřála i delší procházku, než jen kolem baráku po rovině. To jsme prostě museli splnit!

Maminka plakala štěstím a celá se třásla, když nám přišla otevřít a uviděla “HO”. Pořád nám jen děkovala za svého syna a opakovala, jak moc jsme mu tím zkvalitnili život, který rázem nabírá mnohem větší perimetr (vozík má dojezd přes 40 km).

Martin si ho hned vyzkoušel a byl nadšený. Řekl, že první výlet bude na hřbitov za babičkou, dědou a tatínkem, protože od doby, co je na vozíku, se tam s klasickým vozíkem nedostane a tak se na to moc těší. A v létě si prý i zajede na jedno pivko do místní hospůdky na zahrádku.

Když jsme se loučili, Martin moc děkoval nejen F1, ale hlavně mamince, že mu zařídila toho nejkrásnějšího Ježíška na světe. “Děkuju mami,” byla poslední slova když jsme se loučili… A tak to má být.

Autor: Tomáš Fíla

Články - další články