GALERIE: Tahle holčička byla od narození na paleo dietě! Jak je na tom dnes?

Mnoho maminek se dnes zajímá velmi důkladně o vliv stravy na zdraví jejich potomků. Jen málokterá ovšem jde tak daleko, jako profesionální výživová poradkyně Shan Cooper z Austrálie. Ta totiž své dceři od narození zásadně nedává žádný cukr! A jak na tom malá je?

“Tráví spoustu času okolo dalších dětí, které jsou v jednom kuse nemocné – mají nudli, kašel, jsou nastydlé – ale ona nikdy nic nechytne,” svěřila se Shan deníku Daily Mail. “Rozhodně si myslím, že strava bohatá na živiny jí dává silný imunitní systém,” je matka přesvědčena.

Malá Grace prý jí převážně různě upravenou zeleninu, ovoce, vejce a bio maso. Maminka jí dává jen to, co sama doma uvaří z kvalitním surovin. A nouzi Grace nemá ani o sladké chutě, které děti tolik milují – jen s tím rozdílem, že do sebe necpe umělé cukry, ale hodně ovoce, bezovou šťávu, med a další přirozená sladidla. Nejvíc prý miluje jahody a banány.

Shan Cooper začala sama jíst trochu jinak, když ji už nebavily věčné negativní reakce na to, co sní. Trápily jí různé alergie na potraviny a celkově jí po klasickém jídle nebylo úplně dobře. Začala proto přemýšlet, co může udělat jinak. Našla se ve stravě, která se skládá převážně ze základních surovin.

Například pokud doma vaří špagety, tak těstoviny nahradí nudlemi z cukety a dá si k nim organické hovězí a organickou rajčatovou omáčku. A svůj životní styl si nemůže vynachválit.

Malá Grace ale ve své speciální dietě není nijak svázaná. Prý bez problému chodí na dětské oslavy a dá si tam to samé, co jedí ostatní děti. Grace ale už sama od sebe ví, že jí sladkosti a chemikálie nedělají dobře. Vrátí se pak prý domů a stěžuje si, že se necítí úplně ve své kůži. A na příští oslavě už sama například místo dvanácti košíčků sní jen tři. Podle Shan její dcera intuitivně cítí, které jídlo jí prospívá a vedle své normální stravy po sladkostech ani netouží.

Galerie