Manželé spolu žili 65 let. Zemřeli ve stejný den vedle sebe

20. ledna 2020·Zábava·Karolína Stránská

Manželé, kteří spolu žili téměř 65 let, zemřeli ve stejný den v pečovatelském zařízení v St. Louis. Postele Jacka a Harriet Morrisonových byly v posledních hodinách jejich života umístěny vedle sebe, aby se tak mohli držet za ruce.

Šestaosmdesátiletý Jack zemřel jako první, jeho žena Harriett (83) ho následovala o pár hodin později ve stejný den, a to 11. ledna. “Jsem smutná, ale vím, že už mají klid a jsou opět spolu,” přiznala Sue Wagener, jejich neteř, kterou pár vychovával. “Byla to vážně láska jako z románu.”

Dvojice šla prý na své první rande v roce 1955. “Šli na večeři a od toho dne byli nerozluční,” prozradila Sue. Po šesti měsících se vzali. Poznali se, když Harriett doprovázela svého otce na turné orchestru. Jack byl řidičem autobusu, který občas kapelu vozil.

Asi před rokem Harriett upadla na procházce se psem a zlomila si kyčel. Onemocněla demencí a byla přestěhována do pečovatelského a rehabilitačního centra. Jack nezvládal žít doma sám a nastěhoval se později do stejného pečovatelského centra, kde už žila jeho žena. Bydlel pouhé čtyři pokoje vedle ní.

Zábava - další články