Co dělat v případě útoku psa? Když nepomůže strom, zkuste kámen

3. února 2018·Životní styl·Barbora Pisingerová

Zdroj: Shutterstock

Máte ve svém okolí psa, který se čas od času projevuje agresivně? Odborníci se shodují, že v případě, kdy vám hrozí napadení, můžete jeho důsledky zmírnit správným chováním. Přečtěte si, co vám může v takové situaci pomoci a co naopak raději nikdy nedělejte.

Tváří v tvář proti agresivnímu psu zachová klid jen málokdo z nás. Odborníci však varují, že křik, běhání nebo rychlé pohyby rukama jsou to nejhorší, co v takové situaci můžete udělat. Ačkoli přirozenost by nejspíš většině lidí velela docela jiné chování, odborníci doporučují “proměnit se ve strom”.

Myslí se tím znehybnit se, ruce připažit k tělu, pustit všechno, co člověk zrovna drží, rozhodně nehýbat rychle rukama, nevydávat hlasité zvuky, stát pevně na místě. Člověk by náhodě neměl ponechat ani výraz tváře, protože i ten psovi vysílá signály. Ideální je prý zastrčit bradu a tvářit se znuděně.

Je ovšem třeba mít na paměti, že každý pes je jiný. Tím, že psa důkladně poznáte, snáze odhadnete, kdy by mohl chtít zaútočit. Takové signály, jako vrčení nebo cenění zubů rozklíčuje každý, pes ale může mít vlastní způsoby, jak dát najevo napětí, které mohou těm okatým přecházet.

V případě, že se útok psa nepodaří odvrátit, doporučují znalci stát se místo stromu raději kamenem. Schoulete se do klubíčka, lokty držte uvnitř a nohy u sebe. Zpevněte celé tělo, abyste ochránili nejdůležitější tělesné části.

Životní styl - další články