Dobré zprávy! Sýry snižují riziko kardiovaskulárních chorob

Patříte mezi milovníky různých druhů sýra? Pak pro vás máme skvělé zprávy! Sýry totiž pomáhají v prevenci proti kardiovaskulárním onemocněním a mají i řadu dalších zdravotních benefitů.

Dlouho se věřilo, že kvůli vysokému obsahu tuku naopak sýry prokazují našemu cholesterolu a žilám medvědí službu. Podle nejnovějších závěrů vědců je tomu však naštěstí přesně naopak. Nové studie ukazují, že nelze pouze hodnotit jednotlivé částice, ze kterých je jídlo složeno, abychom rozhodli o jeho prospěšnosti nebo naopak škodlivosti. Na potravinu je nutné dívat se jako na celek.

A právě taky přichází pro milovníky sýra velká změna. Navzdory tomu, že je většina sýrových pochoutek velmi tučná, podle vědců pomáhají kardiovaskulárnímu systému. Živiny jsou totiž v sýru uzamčené v uskupeních zvaných matrice, a tělu trvá delší čas, než je rozloží. Pomalé uvolňování do krevního oběhu pak podporuje správnou funkci metabolického systému.

A zajímavý je také závěr, ke kterému vědci došli, když porovnávali sýry a máslo. Ačkoli množství nasyceného tuku bylo zhruba stejné, zdravotní důsledky se velmi lišily. Zatímco máslo bylo pro tělo škodlivé a zvyšovalo hladinu cholesterolu, sýr naopak lidskému organismu pomáhal.