Poloha při spánku má vliv na vaše zdraví! Co se v těle děje?

9. října 2019·Životní styl·Barbora Pisingerová

Zdroj: Shutterstock

Podle vědců nakonec přece jen existuje správná strana, na které v noci spát. A vzhledem k lidské anatomii a vnitřním procesům se jedná o stranu levou. Pokud totiž spíte na levém boku, vaše orgány se uspořádají přirozeně a nijak se netlačí. Naopak pokud spíte na pravém boku, žaludek a slinivka se zmáčknou.

Poloha na levém boku je pro naše tělo mnohem přirozenější. Díky přirozenému poskládání těla odstraňuje pocity pálení žáhy a dokonce prý funguje proti chrápání. Pomáhá totiž správně otevřít dýchací cesty.

Pokud patříte mezi jedince, kteří se rádi natáhnou po vydatném jídle, určitě si na to příště vzpomeňte. V poloze na levém boku totiž naše tělo díky položení žaludku lépe tráví a nám není špatně a necítíme se tak těžce.

Naopak pokud si lehneme na pravý bok, může nám být i značně nevolno. Žaludeční šťávy se totiž mohou vracet směrem k jícnu a nám se tak může “zvedat žaludek”.

A levý bok pomáhá dokonce i našemu srdci. V této poloze totiž gravitace Země ulehčuje lymfatickému sytému, látkové výměně a usnadňuje tomuto životně důležitému orgánu namáhavou práci. V této poloze také snáze funguje krevní oběh a pomáhá proto proti křečovým žilám. Ležení na levém boku také zmírňuje tlak na dolní dutou žílu, která se nachází na pravé straně těla.

Zdroj: guff.com

Životní styl - další články