Nabourala jste manželovi auto? Víme jak to „přežít bez ztráty hvězdičky!“

Jak postupovat v případě, že jste nabourala manželovo auto? Pár důležitých informací, které se vám mohou hodit. Použitelné jsou téměř za každých okolností, ať už je vůz manželův, rodinný nebo vašich rodičů.

SMS MILÁČEK: Drahoušku, naložila jsem pravé argentinské steaky, chladím dvě basy piva a než půjdeme spát čeká tě velmi příjemné překvapení !

SMS MILÁČEK: Málem bych zapomněla!!! Pošli mi seznam kamarádů, které mám na večer k nám domů pozvat na sledování Ligy mistrů! J

SMS ODPOVĚD:  Jak moc?

SMS MILÁČEK: Moc ne… jen pravý přední blatník a trochu světlo … 

Stát se to může

Jedete si v klidu, dodržujete předpisy a myslíte při řízení na samé důležité věci. Dát manželův oblek do čistírny, vyzvednout včas dceru z baletu a syna z fotbalu. Zaplatit složenky, vložit omylem vybranou hotovost zpátky na účet (aby bylo z čeho zaplatit ty složenky), zavolat tchýni k narozeninám a vymyslet co jí koupíte letos (ještě nikdy jste se žádným dárkem netrefila)… když vtom se to stane! Z ničeho nic se objeví to druhé auto a bez varování do vás nabourá!

 

Zůstaňte v klidu

Protože používáte bezpečnostní pásy a jezdíte opravdu opatrně, přesvědčte se nejdřív, že nejste zraněná.  Vzhledem k tomu, že manžel se dnes rozhodl pro sport a odjel na kole, sedíte bohužel v jeho autě. Vaše bylo v garáži vzadu, musela byste vyjet s jeho vozem, pak se svým a pak znovu jeho uklízet do garáže.  To pochopí. Určitě. Přinejmenším bude rád, že jste celá a živá a určitě se nebude zlobit. Když ano, tak ne moc dlouho. To vydržíte!

 

Zavolejte mu hned

Pokud je to jen trochu možné, přiznejte se hned! Nečekejte s tím až přijde domů, dáte mu pořádný kus masa a předvedete milující manželku! Využijte okamžiku, kdy bude mít strach o vaše zdraví a uleví se mu, když mu řeknete, že jste v pořádku. Vyzvěte ho, aby k nehodě za vámi přijel. Může to být velmi užitečné, nikdy nevíte „kdo do vás“, případně do „koho jste vy“ nabourala. Racionálně uvažující člověk, který s vámi navíc bydlí, je v takové situaci k nezaplacení. Neomlouvejte se! Dejte mi informaci, že jste měla nehodu, ujistěte ho, že jste v pořádku a pak přidejte další informaci o tom, že celý incident se odehrál navíc s jeho vozem! Klidně si postěžujte, že je moc velký (rychlý, vysoký…), že pokud byste seděla ve svém autě, tak by se vám to nestalo! Pravděpodobně manžela odzbrojíte a jestli  náhodou ne, tak v jistých situacích je „útok“ nejlepší obrana.

 

Nic nepodepisujte

Pokud váš drahý na místo nehody opravdu míří, před jeho příjezdem nepodepisujte žádné dokumenty druhému účastníkovi nehody, ani „lovcům nehod“, takzvané asistenční službě, která se na místě objevila tak rychle, že ještě dozníval skřípot brzd! Toto pravidlo samozřejmě neplatí, pokud si zavoláte vlastní asistenční službu, kterou máte sjednanou u svojí pojišťovny.

 

Pravda osvobozuje a pročišťuje atmosféru

Auto je v servisu, vy v pořádku a „on“ teď chce vysvětlení. Bez ohledu na to co jste řekla policii, druhému účastníkovi nehody nebo asistenční službě, manželovi řekněte pravdu! Pokud jste viníkem nehody, ať už se to na místě prokázalo nebo ne, nevymlouvejte se. Nevymýšlejte neexistující kočky, přebíhající děti nebo letící míče. Uznejte chybu a práskněte na sebe, že jste v tu chvíli myslela na něco úplně jiného. Uznejte, že jste se nevěnovala řízení, tak jak jste měla, a že teď víte, že to byla velká chyba, kterou už nehodláte nikdy opakovat. Přiznáním odvrátíte případnou hádku, která by mohla vzniknout z manželovy argumentace toho, že je vše vaše vina. Oznamte mu, že se cítíte potrestaná stresem a nebezpečnou situací, kterou jste musela zažít! Milující manžel, si oddychne, že jste přežila, navíc jste rozumná, víte co bylo špatně a auto jsou jen plechy. Nemilující ať si říká co chce, s takovým nezůstanete dlouho a tudíž vám může být jedno co bude říkat!

… víc už dnes v 16:00 s Markétou, Anetou a Danem v Dámském klubu na Frekvenci 1!