Biatlonistka Soukalová si třetím místem ve stíhačce upevnila vedení v Světovém poháru!

12. prosince 2015·Celebrity·Luboš Procházka

Velká gratulace! Biatlonistka Gabriela Soukalová obsadila ve stíhacím závodu na 10 km v Hochfilzenu třetí místo a dál vede průběžné pořadí Světového poháru. Lucie Charvátová se z páté příčky po sprintu propadla na 22. místo. Vyhrála Němka Laura Dahlmeierová před krajankou Maren Hammerschmidtovou.

Soukalová se díky čisté střelbě a solidnímu běhu posouvala z osmého místa na startu a po druhé zastávce na střelnici byla čtvrtá. Po úvodní střelecké položce vestoje se dostala na třetí příčku a tu udržela i v závěrečném v souboji s Němkou Franziskou Hildebrandovou. Českou biatlonistku dělilo 5,2 sekundy od druhé příčky, o niž zřejmě přišla kvůli hůlce, která jí při odjezdu ze střelnice vypadla z ruky.

Charvátovou zbrzdily dvě chyby hned v první ležce, zásluhou výborného běhu se ale držela v nejlepší patnáctce. Další selhání na střelnici přišlo na poslední stojce, kde minula tři terče a s celkovou bilancí šesti trestných kol vypadla z elitní dvacítky.

Veronika Vítková minula při každé zastávce na střelnici jednu ránu a skončila třicátá. Eva Puskarčíková po selhání na druhé položce, kde se trefila jen jednou, skončila o deset míst za ní. Jitka Landová obsadila 53. příčku.