Josef Laufer prožil v nemocnici další narozeniny. S tátou je to pořád stejný, ale bojuje, řekla dcera

16. srpna 2021·Celebrity·Lenka Skrzeczkova

Zpěvák Josef Laufer. (Foto: ČTK)

Před pár měsící jsme vás informovali, že zpěvák Josef Laufer je v nemocnici. Nechal si operovat srdeční chlopeň, bohužel došlo ke komplikacím a dodnes se z umělého spánku zcela neprobral. Podle dcery Ester, to tatínek nevzdává a společně s lékaři bojuje dál. S informací přišel deník Aha!

Zpěvák Josef Laufer je už několik měsíců v tzv. vegetativním stavu. Což je zvláštní typ poruchy vědomí. Člověk má zachované kmenové reflexy, spontánní dýchání a srdeční akci, ale není schopen komunikovat, žvýkat a polykat. “S tátou je to pořád stejný, ale stále bojuje a má chuť žít, a tak bojují lékaři i já,” popsala deníku zpěvákova dcera Ester Lauferová.

Ta za otcem dochází pravidelně. Naposledy za ním byla v den jeho 82. narozenin, tedy ve středu 11. srpna. Pouštěla mu vzkazy od všech jeho přátel a kolegů, kteří mu blahopřáli. Pustila jsem mu gratulaci mámy a vyřídila všechny povzbuzující slova od fanoušků. Nemůže mi sice odpovědět, ale já cítila, že všechno vnímal,” dodala.

Zpěvák se nevzdává a bojuje. “Dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp,” řekla Ester. Proto mu také často pouští jeho oblíbenou muziku, vypráví novinky a dokonce mu čte v angličtině. Čeština totiž není Lauferův rodný jazyk a podle lékařů by jakýkoli obvyklý impulz mohl znamenat vítanou změnu k lepšímu.

Celebrity - další články