»Khaleesi« Emilia Clarke chce hrát první ženskou verzi Jamese Bonda

11. listopadu 2019·Celebrity·Barbora Pisingerová

Foto: Shutterstock

Americká herečka Emilia Clarke (33) známá především svou rolí Daenerys Targaryen ze seriálu Hra o trůny prozradila, jakou roli by si v budoucnosti přála dostat. Její odpověď přitom mnohé trochu překvapila - Clarke by totiž chtěla ztvárnit proslulého agenta Jamese Bonda. 

V současné době se showbyznys tak trochu proměňuje. Zažité archetypy statečných bílých mužských hrdinů už tolik netáhnou a filmaři se raději uchylují k rasové i pohlavní rozmanitosti. Někteří by rádi v novém kabátě viděli i díla, která už byla napsaná – jako je třeba slavná série o Jamesi Bondovi.

Olej do ohně nyní přilila i herečka Emilia Clarke. Magazínu Empire se totiž svěřila, že si dělá zálusk na roli samotného Jamese Bonda. “Jasně! Samozřejmě! Naprosto ano! James Bond je jedna z těch značek, která je cool úplně vždycky,” odpověděla na otázku, zda by o takovou roli stála.

Samotným Jamesem Bondem má v novém filmu zůstat herec Daniel Craig (51), jeho kódové označení agent 007 má ale převzít jiná agentka, kterou má ztvárnit britská herečka Lashana Lynch (31). Informace do médií pronikla teprve letos v létě, zvěsti o tom, že 007 má být nově žena, už ale stihly vyvolat pořádné kontroverze. Zatímco někteří lidé vítají krok novým směrem, podle řady fanoušků je to nesmyslné a zbytečně politicky korektní.

Nový film Není čas na umírání by přitom měl být posledním filmem s Danielem Craigem. Blonďatý herec se v něm po 13 letech s postavou Bonda rozloučí. Kdo se charakteru chopí dále, zůstává ve hvězdách. Zatím není ani vyloučeno, že by to skutečně mohla být žena.

Emilii Clarke si diváci pamatují například jako Daenerys Targaryen titulovanou khaleesi z oblíbeného seriálu Hra o trůny, Sáru Connorovou z filmu Terminátor Genisys nebo jako Lou Clark z romantického snímku Než jsem tě poznala.

Celebrity - další články