Není to hezké, ale pravdivé. Shannen Doherty ukázala drsné fotky z průběhu léčby rakoviny

11. října 2021·Celebrity·Barbora Turková

Shannen Doherty (Zdroj: ČTK)

Říjen je měsícem boje proti rakovině prsu a šíření povědomí o prevenci. Své zkušenosti o nemoci předává mnoho známých osobností, jednou z nich je i herečka Shannen Doherty. Nyní ukázala na instagramu fotky, ze kterých mrazí.

Herečka Shannen Doherty, která se s rakovinou pere podruhé, o své nemoci veřejně mluví. S fanoušky sdílí osobní zkušenosti z první i druhé diagnózy a průběh léčby. Často prezentuje i fotografie, na kterých ukazuje, jak vypadá doopravdy. Některé z nich nejsou vůbec příjemné, ale je nutné, aby lidé tyto fotky viděli.

Je to všechno hezké? NE. Ale je to pravdivé a já věřím, že sdílení pro nás všechny bude poučné, a ukáže nám, jak rakovina vypadá. Doufám, že povzbudím lidi k tomu, aby šli na mamograf, chodili na pravidelné kontroly, aby čelili strachu a všemu, co je může potkat,“ napsala herečka na svůj instagram.

View this post on Instagram

A post shared by ShannenDoherty (@theshando)

Diagnózu si poprvé vyslechla v roce 2015, o dva roky později oznámila, že nemoc je na ústupu. V loňském roce přiznala, že se jí nemoc vrátila. Za sebou má mastektomii, chemoterapii i radikální léčbu. „Po chemoterapii mi často tekla krev z nosu, nevím, zda má někdo stejnou zkušenost. Také jsem byla velmi unavená,“ popisovala.

Herečka se ale snaží myslet pozitivně a svůj boj nevzdává. Pracuje, dává rozhovory a snaží se být se svou rodinou a přáteli. Fanouškům také prozradila, jak si v náročných chvílích udržuje dobrou náladu. “Oblékala jsem si vtipná pyžama od kamarádky Kristy. Opravdu mě rozveselila. Vypadala jsem směšně a díky tomu jsem byla schopná se sama sobě zasmát. Humor mi pomohl překonat i to, co se zdálo nemožné. Doufám, že všichni najdeme humor v nemožném,“ vzkázala představitelka Brendy ze seriálu Beverly Hills 90210.

Celebrity - další články