Tajemství kabelky královny Alžběty II. Co v ní nosí a proč nemá mobilní telefon?

18. května 2021·Celebrity·Barbora Turková

Královna Alžběta II. a premiér Boris Johnson. (Foto: ČTK)

Život královské rodiny určuje často protokol a tradice. Spíše než módní trendy tak její členové raději následují léty prověřený styl. Toho je důkazem i samotná královna Alžběta II, která nedá z ruky svou ikonickou kabelku značky Launer.

Kabelka Launer je vedle bot na blokovém podpatku značky Anello and Davide nedílnou součástí  šatníku britské královny Alžběty II. První dostala v 50. letech od své matky a v roce 1968 se značka stala oficiálním dodavatelem na královský dvůr. Ročně se této prestižní kabelky vyrobí jen 150 kusů a hned pět putuje rovnou ke královně, která má doma až 200 kousků. Je tedy jasné, že běžný smrtelník nemá šanci se k této parádě dostat.

Je všeobecně známo, že prostřednictvím tohoto doplňku vysílá královna směrem ke svým zaměstnancům různé signály. Pokud například položí kabelku během večeře na stůl, znamená to, že událost má být do pěti minut ukončena. Pokud ji odloží na zem, značí to, že konverzace vázne. Královna nejraději používá kabelku ve verzi Royal s prodlouženým uchem, která je uzpůsobena k potřesení ruky.

View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)

Asi nikoho nepřekvapí, že nepořádek jako mince, kapesníčky nebo žvýkačky u královny v kabelce nenajdete. V jejích útrobách je ale zrcátko, rtěnka či vždy úhledně složená bankovka ve výši pěti nebo deseti liber, kterou pravidelně každou neděli věnuje na sbírku v kostele. Bedell Smith, která píše pro The Lady, prozradila, že v kabelce jsou také brýle na čtení, pastilky s mátou nebo plnící pero. “Na konci oběda nebo večeře si vždy otevře kabelku a vytáhne z ní zrcátko a rtěnku, kterou si přetře ústa,” píše pro Telegraph.

Některé zdroje tvrdí, že královnina kabelka by mohla obsahovat i mobilní telefon, který prý slouží pro komunikaci s vnoučaty. Více pravděpodobné je ale to, že mobil má u sebe jedna z asistentek, která také disponuje náhradními rukavicemi, šitíčkem či vlhčenými levandulovými ubrousky. Kromě praktických věcí má u sebe královna i talismany od svých vnoučat či rodinné fotografie. Říká se, že obsah kabelky toho o ženě mnoho vypovídá. Kabelka Alžběty II. ji vykresluje skvěle. Je elegantní, diskrétní a obsahuje jen praktické věci, které odkazují na rodinné tradice a věci, které jsou jejímu srdci blízké.

View this post on Instagram

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Celebrity - další články